Masaj Çeşitleri

KLASİK MASAJ – İSVEÇ MASAJI
Dokuları canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.

 

AROMATERAPİ MASAJI
Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir.Kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur.

 

ANTİ-STRES MASAJI
Yavaş ve ritmik yapılan bir masaj türüdür. Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır, gerilimi etkin olarak giderir.

 

REFLEXOLOJİ MASAJI
Ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanarak yapılan bir tür denge masajıdır.Refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolajık deyişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesini sağlayan bir yöntemdir.

 

SELÜLİT MASAJI
Özel yağlarla yapılan bir masaj tekniğidir. Bozuk kan dalaşımı yeniden düzenlenerek, hücrelerin daha fazla oksijen alması sağlanır ve toksin maddesinin vücuttan atılması sağlanır.

 

SPORCU MASAJI
Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında uygulanan bir yöntemdir. Uyarıcı hareketler çoğunluktadır, genel bir rahatlama verir.Ruhsal yönden gergin sporcuları sakinleştirir.

 

TOPARLAMA MASAJI
Özel yağlar ve teknikler uygulanarak yapılan bir masajdır. Sarkmış kaslar güçlendirilerek sıkılaşması sağlanır.

 

RA-Çİ ÇHAKRA TERAPİSİ
Blokajlı çhakraları açmak için uygulanan yağsız, trapi yöntemidir. Fiziksel, ruhsal ve sinirsel yönden büyük rahatlama sağlanır.

 

TANTRA MASJI
Güzel kokulu aroma yağlarıyla yapılan, baskısız, tüm vücuda uygulanan bir tekniktir. Bayanlarda östrojen erkeklerda testesteron seviyesini artırır.